Vajinoplasti (Estetik Vajen Daraltma Ameliyatı)

Doğum sayısının fazla olması, iri bebek doğurma, doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi, yaşın ilerlemesi ile beraber vajinada elastikiyet kaybı, doğum sonrası dikişlerde açılma olması vajende genişlemeye sebep olur.

mersin-lazerle-vajinal-daraltma-operasyonu

Vajinadaki genişleme ile beraber idrar torbası vajinaya doğru sarkabilir. İdrar torbasındaki sarkma idrar kaçırma ve sıkışma gibi problemleri de beraberinde getirebilir. Vajinal genişlemeye bağlı enfeksiyonlara yatkınlık, ilişkide kuruluk, ilişki sırasında rahatsız edici ses gelmesi, cinsel hazda azalma ve ağrıya yol açabilir.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problemlerin varlığında 30-40 dakikalık cerrahi operasyon ya da lazer ile vajinayı daraltmak mümkündür. Cerrahi operasyondan 3-4 hafta sonrasına kadar cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir. Lazer ile cerrahi sıkılaşma yapılacaksa bir hafta cinsel perhiz yeterlidir.

Lazerle vajinal daraltma,  anestezi gerektirmeyen ağrısız bir işlemdir.

Uygulama sonrasında hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba rahim daraltma işlemi yaptırmak istiyorum fiyat için bilgi alacaktım bide muayne için yeriniz nerdedir acaba gelip görüşmek istiyorum.

  1. Merhaba,
   iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

   Güvenevler Mahallesi, 1919 Sokak Medikal Plaza
   No:3 Kat:6 Daire:6
   YENİŞEHİR/MERSİN

   GSM: 0 545 806 45 45 & 0 507 518 66 42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On InstagramVisit Us On YoutubeCheck Our Feed